Uzależnieni od pielgrzymowania

Edycja
2016

O filmie

Dlaczego swój urlop przeznaczyć na pielgrzymkę zamiast na wakacje pod palmami? Co jest takiego w tym wydarzeniu, że po jego zakończeniu, znów chce się powrócić na pielgrzymi szlak?

Na pielgrzymce nie liczy się wiek, wszyscy jesteśmy dziećmi Boga.

– Gdy szedłem na pielgrzymce z Warszawy do Częstochowy spotkałem zgarbioną staruszeczkę, która niosła ze sobą torbę. Powiedziałem jej, że można tę torbę oddać. Odpowiedziała, że nie może. Gdy zapytałem, co w niej jest takiego ważnego, otworzyła, a tam były kamienie. “Ja to noszę w intencji mojej córki i jej męża, żeby to małżeństwo było trwałe”. To było tak przejmujące, że uświadomiłem sobie ile ukrytego dobra znajduje się w każdej pielgrzymce – mówi w reportażu abp Henryk Hoser SAC

– Pielgrzymka jest dla każdego – dla tych, którzy wierzą, ale i tych, którzy mają wątpliwości. Pielgrzymka jest dla tych ludzi, którzy po prostu chcą się oderwać od rzeczywistości, którzy chcą się sprawdzić, którzy chcą sobie wyznaczyć cel. Na pewno dla tych, którzy chcą poznać fajnych ludzi i żyć w fajnej atmosferze – stwierdza Filip Bulikowski, szef służby ruchu

Choć 33. Praska Pielgrzymka Rodzin “Totus Tuus” i 10. Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków przeszły już do historii, redakcja Salve TV nie pozwoliła, aby uległy zapomnieniu.

Jeden cel, choć tysiące powodów. Niesamowite historie, które połączyła wspólna droga. Podążają nią rok w rok. Poznaj świadectwa pątników 33. Warszawsko-Praskiej Pielgrzymki Rodzin “Totus Tuus”, którzy w roku miłosierdzia pielgrzymują pod hasłem: MIŁOSIERNI JAK OJCIEC. 5 sierpnia 2016 redakcja Salve TV wyruszyła wspólnie z nimi ku Jasnej Górze, aby pokazać światu poruszające świadectwa wiary. A może za rok pójdziesz i TY?

Źródło: https://www.youtube.com/c/SalveTVpl